Nagrade

2018

TEKMOVANJE EVROPSKEGA KLUBA UMETNIŠKIH DIREKTORJEV (ADC*E), BARCELONA, ŠPANIJA
Uprizoritev Pohujšanje v dolini šentflorjanski I. Cankarja (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) – nagrada v kategoriji zunanjega oglaševanja in tiskanih oglasov
za oglaševanje uprizoritve, ki ga je zasnoval kreativni direktor Aljoša Bagola

53. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Matej Puc – Borštnikova nagrada za igro
za vlogo Demetrija v avtorskem projektu Sen kresne noči po W. Shakespearu
Matic Starina – Borštnikova nagrada za dramaturgijo
v avtorskem projektu Sen kresne noči po W. Shakespearu (in v Visoški kroniki I. Tavčarja – SNG Drama Ljubljana)
Branko Hojnik – Borštnikova nagrada za scenografijo
v avtorskem projektu Sen kresne noči po W. Shakespearu
Branko Rožman – Borštnikova nagrada za glasbo
v avtorskem projektu Sen kresne noči po W. Shakespearu (in v Našem razredu T. Słobodianeka – PG Kranj, MG Ptuj in Mini teater Ljubljana – ter v Visoški kroniki I. Tavčarja – SNG Drama Ljubljana)

Jette Ostan Vejrup – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Hipolite v avtorskem projektu Sen kresne noči po W. Shakespearu, za vlogo Levive v uprizoritvi Življenje kot delo H. Levina in za vlogo Birgitte Mrak v kriminalni nadaljevanki Praznina spomina B. Zemljič

27. SLOVENSKI OGLAŠEVALSKI FESTIVAL SOF, PORTOROŽ
Uprizoritev Pohujšanje v dolini šentflorjanski I. Cankarja (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) – Tri visoka odličja (v kategoriji tiskani oglasi in plakati, v kategoriji ambientalno oglaševanje in v kategoriji celostne oglaševalske akcije)
za komunikacijsko podobo uprizoritve, ki jo je zasnoval kreativni direktor Aljoša Bagola

27. FESTIVAL DNEVI KOMEDIJE, CELJE
Uprizoritev Trač G. Tiča in D. Hercega (koprodukcija z Gledališčem Koper) – Žlahtna komedija po izboru strokovne žirije
Uprizoritev Trač G. Tiča in D. Hercega (koprodukcija z Gledališčem Koper) – Žlahtna komedija po izboru občinstva
Iva Krajnc Bagola – Žlahtna komedijantka
za vlogo Hero v mjuziklu Trač G. Tiča in D. Hercega (koprodukcija z Gledališčem Koper) in za vlogo Gospe Jourdain v Molièrovem Žlahtnem meščanu
Uroš Smolej – Žlahtni komedijant
za vlogo Župnika v mjuziklu Trač G. Tiča in D. Hercega (koprodukcija z Gledališčem Koper)
Eduard Miler – Žlahtni režiser
za režijo Molièrovega Žlahtnega meščana

46. MEDNARODNI FILMSKI FESTIVAL »FEST«, BEOGRAD
Sebastian Cavazza – Nagrada za najboljšega igralca
v kategoriji »srbski film« za vlogo Milutina v filmu Ederlezi Rising v režiji L. Bodroze

Matej Puc – Nagrada Prešernovega sklada
za vrhunske igralske stvaritve v zadnjih letih za vlogo Zevsa v Homerjevi Iliadi (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD), za vlogo Malcolma v uprizoritvi Dunsinane D. Griega, za naslovno vlogo v Peeru Gyntu H. Ibsena (koprodukcija s SSG Trst), za vlogo Valeria v uprizoritvi Leonce in Lena G. Büchnerja, za vlogo Doranta v Molièrovem Žlahtnem meščanu, za vloge Pierra Kiriloviča Bezuhova, Vojaka in Mrtveca v Vojni in miru L. N. Tolstoja in S. Purcăreteja (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) in za vlogo Demetrija v avtorskem projektu Sen kresne noči po W. Shakespearu

2017

Jure Henigman – Nagrada Sklada Staneta Severja
za vlogo Leoncea v Leonceu in Leni G. Büchnerja, za vlogo Alberta v Zimskem sončevem obratu R. Schimmelpfenniga (koprodukcija s SSG Trst), za vlogo Anatola Vasiljeviča Kuragina v Vojni in miru L. N. Tolstoja in S. Purcăreteja (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) in za vlogo Anžeta v kriminalni nadaljevanki Vranja vrata N. Gazvode

52. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Alan Hranitelj – Borštnikova nagrada za kostumografijo
v uprizoritvi Leonce in Lena G. Büchnerja

Gašper Tič – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL (posthumno)
za vlogo svetovalca Poldeta v uprizoritvi Svetovalec M. Koruna

Gregor Gruden – Priznanje Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za vlogo Michaela v Kosu plastike M. von Mayenburga

Petra Pogorevc – Bršljanov venec Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za urejanje knjižne zbirke Knjižnica MGL

2016

51. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Primož Pirnat – Borštnikova nagrada za igro
za vloge Aslaka, Dovrejskega starine, Vijuga, Orientalske plesalke, Begriffenfeldta, Potnika in Gumbarja v uprizoritvi Peer Gynt H. Ibsena – koprodukcija s SSG Trst (in za vlogo Masovnega moškega v uprizoritvi Projektator – Zavod Delak)
Jelena Proković – Borštnikova nagrada za kostumografijo
v uprizoritvi Peer Gynt H. Ibsena (koprodukcija s SSG Trst)
Lotos Vincenc Šparovec (skupaj z Draganom Živadinovom in Mojco Kumerdej) – Borštnikova nagrada za dramaturško obdelavo tekstovne predloge
v uprizoritvi Projektator (Zavod Delak)

31. FESTIVAL GAVELLOVI VEČERI, ZAGREB
Jana Zupančič – Nagrada za najboljšo žensko vlogo
za vlogi 45-letne in 66-letne Maše Kos v 3 zimah T. Štivičić

Jana Zupančič – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Gruach v uprizoritvi Dunsinane D. Greiga, za vlogo Maše Kos v 3 zimah T. Štivičić in za vlogo Ane v Pogovorih na štiri oči I. Bergmana

Gašper Tič in Uroš Smolej – Nagrada tantadruj ekipi za gledališki dosežek
za uprizoritev Trio G. Tiča (Gledališče Koper)

MEDNARODNI GLEDALIŠKI FESTIVAL KONTAKT, TORUNJ NA POLJSKEM
Uprizoritev Homerjeve Iliade (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) – Grand Prix (Velika nagrada festivala)
Uprizoritev Homerjeve Iliade (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) – Nagrada kritikov in novinarjev
Branko Rožman in izvajalci Homerjeve Iliade (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) – Nagrada za najboljšo zvočno podobo

Matej Puc – Priznanje Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za naslovno vlogo v Peeru Gyntu H. Ibsena (koprodukcija s SSG Trst)

Stannia Boninsegna – Odličje Marija Vera Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za življenjsko delo

Ljerka Belak – Ježkova nagrada
za posebne dosežke na področju žlahtnega humorja in satire

2015

4. BIENALE GLEDALIŠKEGA PLAKATA, HNK VARAŽDIN, HRVAŠKA
Maja Gspan – Nagrada Goran Merkaš za najboljši gledališki plakat
za oblikovanje serije plakatov za oglaševanje Homerjeve Iliade (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD)

49. FESTIVAL BITEF, BEOGRAD, SRBIJA
Jernej Lorenci – Nagrada časopisa Politika za najboljšo režijo
za režijo Homerjeve Iliade (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD)
Uprizoritev Homerjeve Iliade (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD) – Nagrada občinstva

Nika Rozman – Priznanje združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za vlogo v Prevarah J. Ivanc (in za vlogo Jacinte v Pohujšanju v dolini šentflorjanski I. Cankarja ter za naslovno vlogo v Lulu F. Wedekinda, oboje Drama SNG Maribor)

50. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Jette Ostan Vejrup – Borštnikova nagrada za igro
za vlogo Here v Homerjevi Iliadi (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD)
Pascal Mérat – Borštnikova nagrada za oblikovanje svetlobe
v Homerjevi Iliadi (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD)
Izvedbeno-igralski ansambel uprizoritve Iliade – Posebna Borštnikova nagrada žirije
za kolektivno igro
Ljerka Belak – Borštnikov prstan

Jure Henigman – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Ahila v Homerjevi Iliadi (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD), za vlogo Vanga v Dobrem človeku iz Sečuana B. Brechta in za vlogo Pripovedovalca Nicka Carrawaya v Velikem Gatsbyju F. S. Fitzgeralda

Barbara Hieng Samobor – Nagrada glavnega mesta Ljubljane
za vrhunsko ustvarjalno umetniško delo in uspešno vodenje MGL

45. TEDEN SLOVENSKE DRAME, KRANJ
Simona Semenič – Grumova nagrada za najboljše slovensko dramsko besedilo
za besedilo sedem kuharic, štirje soldati in tri sofije (napisano po naročilu MGL)

24. SLOVENSKI OGLAŠEVALSKI FESTIVAL (SOF)
Peter Uhan (fotograf) in Maja Gspan (oblikovalka) – Priznanje OFF SOF za najboljšo fotografijo v oglaševanju
za oglaševanje Homerjeve Iliade (koprodukcija s SNG Drama Ljubljana in CD)

24. FESTIVAL DNEVI KOMEDIJE, CELJE
Uprizoritev Prevare J. Ivanc – Žlahtna komedija po izboru strokovne žirije
Uprizoritev Prevare J. Ivanc – Žlahtna komedija po izboru občinstva
Jaka Ivanc – Žlahtni režiser
za režijo Prevar J. Ivanc
Gašper Tič – Žlahtni komedijant
za številne igralske premene v Prevarah J. Ivanc in za vlogo Oberlajtnanta Lukáša v Švejku C. Teevana (koprodukcija z Gledališčem Koper)

2014

30. FESTIVAL SARAJEVSKA ZIMA, SARAJEVO, BOSNA IN HERCEGOVINA
Uprizoritev Othello W. Shakespeara – Nagrada srebrna snežinka

Primož Pirnat – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Jaga v Othellu W. Shakespeara

17. FESTIVAL SLOVENSKEGA FILMA, PORTOROŽ
Ajda Smrekar – Stopova igralka leta
za vlogo Lučke v filmu Pot v raj Blaža Završnika

21. MEDNARODNI FESTIVAL MALIH ODROV, REKA, HRVAŠKA
Primož Pirnat – Nagrada Veljka Maričića (nagrado si deli s Krešimirjem Mikićem)
za vlogo Jaga v Othellu W. Shakespeara

Evgen Car – Odličje Marija Vera Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za življenjsko delo

Branko Hojnik – Nagrada trend za dosežke na vizualnih področjih kulture
za scenografijo v Othellu W. Shakespeara (in za scenografije Kaligule A. Camusa, Misterija buffo V. Majakovskega in Služkinj J. Geneta – SNG Drama Ljubljana)

Jernej Lorenci – Nagrada Prešernovega sklada
za režijo Nevihte A. N. Ostrovskega (in za režije uprizoritev Kako jemati njeno življenje M. Crimpa – PG Kranj, Dantonova smrt G. Büchnerja – SMG Ljubljana, MG Ptuj in Maribor 2012 – in Ponorela lokomotiva S. I. Witkiewicza – SNG Drama Ljubljana)

2013

Primož Pirnat – Nagrada Sklada Staneta Severja
za vlogo Petruccia v Ukročeni trmoglavki W. Shakespeara in za vlogi v dramskem ciklu Iz junaškega življenja meščanov C. Sternheima (Benjamina Mandelstama v igri Spodnjice in Wilhelma Kreya v igri 1913)

48. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Numen in Ivana Radenović – Borštnikova nagrada za scenografijo
v Črni živali žalost A. Hilling (in v Mojstru in Margareti M. Bulgakova –Drama SNG Maribor)

47. FESTIVAL BITEF, BEOGRAD, SRBIJA
Jernej Lorenci – Nagrada časopisne hiše Politika za najboljšo režijo
za režijo Nevihte A. N. Ostrovskega
Uprizoritev Nevihta A. N. Ostrovskega – Tretja nagrada občinstva

Jurij Drevenšek - Dnevnikova nagrada za izjemne umetniške dosežke v MGL
za vlogo Jacquesa v Jacquesu ali Podrejenosti E. Ionesca, za vlogo Bianke v Ukročeni trmoglavki W. Shakespeara in za vlogo Carlosa v Ženskah na robu živčnega zloma J. Lanea in D. Yazbeka

29. FESTIVAL SARAJEVSKA ZIMA, SARAJEVO
Uprizoritev Nevihta A. N. Ostrovskega – Nagrada srebrna snežinka

16. FESTIVAL SLOVENSKEGA FILMA, PORTOROŽ
Nina Rakovec – Vesna za najboljšo žensko vlogo
za vlogo Tine v filmu Dvojina Nejca Gazvode

MEDNARODNI FILMSKI FESTIVAL KIMERA
Nina Rakovec –Nagrada za najboljšo žensko vlogo
za vlogo Žive v filmu Izlet Nejca Gazvode

63. BERLINSKI FILMSKI FESTIVAL
Jure Henigman – Nagrada vzhajajoča zvezda (shooting star)
za vlogo Gregorja v filmu Izlet Nejca Gazvode

2012

47. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Uprizoritev Nevihta A. N. Ostrovskega – Velika Borštnikova nagrada za najboljšo uprizoritev
Jernej Lorenci – Borštnikova nagrada za režijo
za režijo Nevihte A. N. Ostrovskega
Primož Pirnat – Borštnikova nagrada za igro
za vlogo Borisa Grigorjiča v Nevihti A. N. Ostrovskega
Matej Puc – Borštnikova nagrada za igro
za vlogo Tihona Ivaniča Kabanova v Nevihti A. N. Ostrovskega
Nika Rozman – Borštnikova nagrada za mlado igralko
za vlogo Katerine v Nevihti A. N. Ostrovskega
Branko Hojnik – Borštnikova nagrada za scenografijo
Nevihti A. N. Ostrovskega
Branko Rožman – Borštnikova nagrada za glasbo
Nevihti A. N. Ostrovskega
Belinda Radulović – Borštnikova nagrada za kostumografijo
Nevihti A. N. Ostrovskega
Maja Cerar – Borštnikova nagrada za oblikovanje govora
v Nevihti A. N. Ostrovskega

15. FESTIVAL SLOVENSKEGA FILMA, PORTOROŽ
Jana Zupančič – Vesna za najboljšo žensko vlogo
za vlogo Tjaše v filmu Vaje v objemu Metoda Pevca

Judita Zidar – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Mill Lavarello v uprizoritvi Dlje od najdlje Z. Harris

43. FILMSKI FESTIVAL NASHVILLE, ZDA
Jure Henigman – Nagrada za najboljšo moško vlogo v kategoriji debitantskih filmov
za vlogo Gregorja v filmu Izlet Nejca Gazvode

Iztok Kovač – Župančičeva nagrada za dosežke v zadnjih dveh letih
tudi za koreografijo v Rekviemu H. Levina

Tobias Putrih – Župančičeva nagrada za dosežke v zadnjih dveh letih
tudi za scenografijo v Mački na vroči pločevinasti strehi T. Williamsa

Ivica Buljan – Nagrada Prešernovega sklada
tudi za režijo Mačke na vroči pločevinasti strehi T. Williamsa

Jure Henigman – Častni naziv »kulturni ambasador« Gimnazije Ledina

2011

1. FESTIVAL DOMAČIH IGRANIH SERIJ »FEDIS«, BEOGRAD, SRBIJA
Tanja Ribič – Plaketa za opaženo vlogo
za vlogo Lili Muhe v TV seriji Naša mala klinika

46. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Henrik Ahr – Borštnikova nagrada za scenografijo
v Hudiču babjem K. Schönherrja
Viktorija Bencik Emeršič – Borštnikova nagrada za mlado igralko
za vlogo Žene v Hudiču babjem K. Schönherrja

14. FESTIVAL SLOVENSKEGA FILMA, PORTOROŽ
Jure Henigman – Vesna za najboljšo moško vlogo
za vlogo Gregorja v filmu Izlet Nejca Gazvode

Jure Henigman – Stopova nagrada za igralske dosežke (skupaj z Nino Rakovec in Luko Cimpričem)
za vlogo Gregorja v filmu Izlet Nejca Gazvode

Jette Ostan Vejrup – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za naslovno vlogo v Harper Regan S. Stephensa

Alja Predan – Veliki bršljanov venec Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za življenjsko delo na področju teoretične in praktične dramaturgije, za prevajalsko in uredniško delo ter za delo na festivalu Borštnikovo srečanje

Alen Jelen – Bršljanov venec Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za režijo Družbe na poti T. D. Bidwella (koprodukcija s ŠKUC gledališčem) (in za uspešno desetletno umetniško vodenje ŠKUC gledališča ter za radijske režije v letu 2010)

20. DNEVI KOMEDIJE, CELJE
Gregor Čušin – Žlahtni komedijant
za vlogo Harpagona v Molièrovem Skopuhu

2010

Gašper Tič – Priznanje Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za vlogo Vasilija Ohlobistina v Tanji – Tanji O. Muhine

45. FILMSKA SREČANJA, NIŠ, SRBIJA
Iva Krajnc – Priznanje za izjemno stvaritev tujega igralca oziroma igralke v srbskem filmu po mnenju strokovne žirije
za vlogo Lee v filmu Besa Srđana Karanovića
Iva Krajnc – Nagrada za najboljšo žensko vlogo po mnenju žirije kritike
za vlogo Lee v filmu Besa Srđana Karanovića

Jana Zupančič – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Beatrice v uprizoritvi Cenci P. B. Shelleyja

2009

Marko Simčič – Odličje Marija Vera Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za življenjsko delo

Branko Završan – Župančičeva nagrada
tudi za uprizoritev Solistika B. Završana (koprodukcija z društvom Familija)

18. DNEVI KOMEDIJA, CELJE
Uroš Smolej – Žlahtni komedijant
za vlogo Jerryja/Daphne v Sugar – Nekateri so za vroče P. Stona, J. Styna in B. Merrilla
Uprizoritev Sugar – Nekateri so za vroče P. Stona, J. Styna in B. Merrilla – Žlahtna komedija po izboru občinstva

39. TEDEN SLOVENSKE DRAME, KRANJ
Uprizoritev Solistika B. Završana (koprodukcija z društvom Familija) – Nagrada občinstva

Petra Veber Rojnik – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Katarine v uprizoritvi Za naše mlade dame D. Potočnjak

44. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Jure Henigman – Borštnikova nagrada za mladega igralca
za vlogo v Macbethu po Shakespearu (Mini teater Ljubljana, Novo kazalište Zagreb, CD Ljubljana in ZeKaeM Zagreb)

6. FESTIVAL SLOVENSKIH KOMORNIH UPRIZORITEV (SKUP), PTUJ
Janez Starina – Satir za igro
za vlogo Raya v Črnem kosu D. Harrowerja (Cankarjev dom in Imaginarni)

13. FESTIVAL ZLATA PALIČICA, LJUBLJANA
Domen Valič – Zlata paličica za najboljšo moško vlogo
za vlogo Joja v Boksarskem srcu L. Hübnerja (LGL – Dramski oder za mlade)

MEDNARODNI FESTIVAL TEATERFEST, SARAJEVO, BOSNA IN HERCEGOVINA
Uprizoritev Solistika B. Završana (koprodukcija z društvom Familija) – Nagrada za glasbeno-gledališko virtuoznost

Jana Zupančič – Nagrada Sklada Staneta Severja
za vlogo Sugar Cane v Sugar – Nekateri so za vroče P. Stona, J. Styna in B. Merrilla, za vlogo Zine v Tanji – Tanji O. Muhine, za vlogo Beatrice v uprizoritvi Cenci P. B. Shelleyja (vse MGL) in za vlogo Isabel Archer v Portretu neke gospe H. Jamesa (Anton Podbevšek Teater in Teatri di Vita, Bologna, Italija)

2008

Uroš Smolej – Nagrada Prešernovega sklada
za vlogo Konferansjeja v Kabaretu J. Masteroffa, F. Kanderja in J. Ebba

Sebastijan Horvat – Nagrada Prešernovega sklada za režije v zadnjih dveh letih
tudi za Kvartet H. Müllerja (koprodukcija z E. P. I. Centrom)

Iva Krajnc – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za naslovno vlogo v Loliti V. Nabokova

MEDNARODNI FESTIVAL TEATERFEST, SARAJEVO, BOSNA IN HERCEGOVINA
Uprizoritev Patty Diphusa – izpovedi pornodive P. Almódovarja in I. Djilas (koprodukcija z društvom Familija) – Prva nagrada festivala

11. FESTIVAL SLOVENSKEGA FILMA, PORTOROŽ
Evgen Car – Vesna za najboljšo glavno moško vlogo
za vlogo Zdravka v kratkem filmu Vučko Matevža Luzarja

FILMSKI FESTIVAL, TAORMINA, SICILIJA, ITALIJA
Tanja Ribič – Nagrada za najboljšega igralca ali igralko
za vlogo Silvije v filmu Traktor, ljubezen in rock'n'roll Branka Djurića

2007

Radko Polič – Prešernova nagrada
za življenjsko delo

Gregor Čušin - Priznanje Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za vlogo Polonija v Hamletu W. Shakespeara, za vlogi Napoleona in Tita v uprizoritvi Lipicanci gredo v Strasbourg B. A. Novaka in za vlogo Azazella v Mojstru in Margareti/Margareti in Mojstru M. A. Bulgakova in M. Javornika

Uroš Smolej – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Konferansjeja v Kabaretu J. Masteroffa, J. Kanderja in F. Ebba

42. FESTIVAL BORŠTNIKOVO SREČANJE, MARIBOR
Uroš Smolej – Borštnikova nagrada za igro
za vlogo Konferansjeja v Kabaretu J. Masteroffa, J. Kanderja in F. Ebba
Jette Ostan Vejrup – Borštnikova nagrada za igro
za vlogo Fräulein Schneider v Kabaretu J. Masteroffa, J. Kanderja in F. Ebba
Uprizoritev Kabaret – Borštnikova nagrada
za estetski preboj

16. DNEVI KOMEDIJE, CELJE
Zvone Šedlbauer – Žlahtni režiser
za režijo Intimne komedije N. Cowarda (Drama SNG Maribor)

2006

15. DNEVI KOMEDIJE, CELJE
Iva Krajnc – Žlahtna komedijantka
za vlogo Colombine v Beneških dvojčkih C. Goldonija

36. TEDEN SLOVENSKE DRAME, KRANJ
Boris Kobal – Nagrada občinstva (skupaj s Sergejem Verčem)
za avtorski projekt Zafrkon (KUD Pod topoli)

Boris Kobal in Ira Ratej – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za uprizoritev Je to človek? I. Ratej po motivih P. Levija

Uroš Smolej – Nagrada Sklada Staneta Severja
za vlogo Carterja v Prasici debeli N. LaButa, za naslovno vlogo v Hamletu W. Shakespeara in za vlogo Konferansjeja v Kabaretu J. Masteroffa, J. Kanderja in F. Ebba

56. BERLINSKI FILMSKI FESTIVAL
Iva Krajnc – Nagrada vzhajajoča zvezda (shooting star)
za vlogo Marjane v filmu Ljubljana je ljubljena Matjaža Klopčiča

2005

14. DNEVI KOMEDIJE, CELJE
Uprizoritev Bolje tič v roki kot tat na strehi M. Zupančiča – Žlahtna komedija po izboru strokovne žirije
Matjaž Zupančič – Žlahtni režiser
za režijo svoje komedije Bolje tič v roki kot tat na strehi

Milan Štefe – Priznanje Združenja dramskih umetnikov Slovenije (ZDUS)
za igralske stvaritve v letu 2004, predvsem za vlogo 11. porotnika v Dvanajstih jeznih možeh R. Rosa in za naslovno vlogo v Juliju Cezarju W. Shakespeara

35. TEDEN SLOVENSKE DRAME, KRANJ
Alja Predan – Grün-Filipičevo priznanje za dosežke v slovenski dramaturgiji

Boris Ostan – Župančičeva nagrada
za vlogo Marka Antonija v Juliju Cezarju W. Shakespeara, za vlogo Davorina v uprizoritvi Bolje tič v roki kot tat na strehi M. Zupančiča in za vlogo Martina v Kozi ali Kdo je Silvija? E. Albeeja

Mojca Funkl – Dnevnikova nagrada za izjemen umetniški dosežek v MGL
za vlogo Helene Charles v uprizoritvi Ozri se v gnevu J. Osborna in za vlogo Francke v Kralju na Betajnovi I. Cankarja

11. FESTIVAL ZLATA PALIČICA, LJUBLJANA
Jette Ostan Vejrup – Zlata paličica za najboljšo uprizoritev v celoti
za avtorstvo in izvedbo igralskega monologa Grdi raček po motivih H. C. Andersena (Bunker in CD Ljubljana)

Gašper Tič – Viktor za posebne dosežke
za stvaritev lika Ane Lize v TV oddaji Spet doma (skupaj z Natašo Tič Ralijan)